Více o nás
 
Něco více o chatě a jejím vybavení...
Možnosti sjezdového lyžování...
Možnosti zimní a letní turistiky...
Mapa okolí chaty
Závěrem...
 
Kontakt na nás
 
[ Zpět ]
 

Něco více o chatě a jejím vybavení…

Chata Honzík je umístěním a stylem klasickou horskou chalupou, bývalou hospodářskou usedlostí přestavěnou k rekreačním účelům. Nachází se přímo uprostřed krásných zdravých lesů na východním úbočí Světlé hory (1244 m. n/m.), ale zároveň je v dostupné vzdálenosti od obce Horní Maršov (cca 15 min.). Kapacita chaty je cca 40 – 50 lůžek. Některé pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, ostatní pokoje jsou zajištěny sociálním zařízením společným. Součástí chaty je sportovní místnost s pingpongovým stolem, šipkami a ribstoly, sauna, jídelna s barem, kde je možné pořádat taneční večery a dále společenská místnost s krbem a televizí. Před chatou je možné posedět na terase nebo u otevřeného ohniště s možností rožnění. V zimních měsících je přímo u chaty v provozu malý vlek vhodný pro děti a začínající lyžaře. Parkování je cca 500 metrů od chaty a tamtéž mají zastávku autobusy a skibusy.

 

Možnosti sjezdového lyžování…

Příznivci sjezdových disciplin zde mají výhodu velkého výběru lyžařských areálů od Pece pod Sněžkou, přes Portášky ve Velké Úpě, po areál na Černé hoře nad Janskými Lázněmi, odkud je možné dojet na sjezdovkách zpět až na chatu. Všechny tyto areály jsou dostupné, včetně mnoha dalších menších sjezdovek, v zimě zdarma skibusy, které staví na zastávce pod chatou a to včetně nočního lyžování. Přímo v Horním Maršově se nachází též dvě sjezdovky a v neposlední řadě přímo na louce u chaty je malý lyžařský vlek vhodný pro děti a začínající lyžaře.

 

Možnosti zimní a letní turistiky…

Poloha chaty v centrální části východních Krkonoš je ideální pro konání rozmanitých výletů a túr do všech světových stran a to jak pěšky a na kole, od jara do podzimu, tak na běžkách v zimních měsících. Od Sněžky, Pece pod Sněžkou přes Luční a Liščí horu směrem severozápadním, přes Janské Lázně a Černou horu směrem jihozápadním a západním, přes Rýchory, Dolní a Horní Albeřice a Lysečiny směrem východním a severovýchodním po Velkou Úpu, Dolní a Horní Malou Úpu a Pomezní boudy směrem severním. V okolí se nalézá mnoho přírodních zajímavostí, které stojí za shlédnutí a též zde lze obdivovat mnoho objektů a staveb vytvořených lidskou činností od dob počátků osídlování Krkonoš, které dokreslují zdejší prostředí a atmosféru.

 

Mapa okolí chaty letní a zimní:

Letní mapaZimní mapa

Závěrem…

O chatě a okolí by bylo možné psát dál a dál, ale nic nelze popsat tak věrně jako když to vidíte na vlastní oči a proto se přijeďte podívat, prochodit, odpočinout si, prostě pobejt a my uděláme vše pro to, aby se vám zde líbilo a dlouho jste v dobrém vzpomínali.

[ Zpět ]